Kompozycje

Jaka jest najlepsza godzina na fotografię miejską?

Jaka jest najlepsza godzina na fotografię miejską? Nie ma jednoznacznej opinii i tutaj zdania są mocno podzielone. Wielu fotografów preferuje wykonywanie zdjęć w złotej godzinie. Co to takiego? Jest to etap dnia, kiedy słońce wschodzi i tuż zanim słońce zajdzie, kiedy miękkie złote oświetlenie jest w stanie wzmocnić jakąkolwiek scenę.

Są natomiast również miłośnicy fotografowania w nocy i jak najbardziej jest to możliwa opcja, dająca naprawdę ciekawe efekty. W momencie kiedy zapada zmrok w mieście, uruchamiają się sztuczne światła oraz stwarzają możliwość do oryginalnych kadrów. Wśród betonowych oraz wysokich budynków będzie okazja do zaobserwowania miasta z efektownego punktu widzenia.

Szerokokątny obiektyw umożliwia fotografowi rozlokować więcej budynków w kadrze, a jako wynik uboczny stworzyć wrażenie głębi sceny. W środowisku miejskim struktury są duże, a przestrzeń jest ograniczona. W pewnych sytuacjach jedyną możliwością na zrealizowanie zdjęcia będzie wykorzystanie właśnie tego obiektywu. Postawienie jednego tematu na głównym planie, a następnego w tle bywa pozytywną zasadą, dzięki której Twoje zdjęcia będą bardziej atrakcyjne.

Twój podstawowy plan jest tak samo istotny dla całej kompozycji zdjęcia, jak twój krajobraz. Przemyśl to uważnie oraz dokładnie ustaw obraz, korzystając z fajnych miejsc na głównym planie. Chociażby, jeżeli stoisz w parku, poszukaj drzew , które mogą tworzyć świetny element zdjęcia.

Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s