Kompozycje

Dlaczego perspektywa w fotografii jest tak ważna?

Perspektywa w fotografii prezentuje kolosalne znaczenie. Od takiego zależy w jaki sposób finalnie będzie wyglądać Twoje zdjęcie. Perspektywy są znaczniej interesujące, w sytuacji gdy przykucniemy, będziemy leżeć lub podnosimy naszą pozycję w stosunku do motywu zdjęcia. Zaobserwuj, jak zmiana perspektywy jest w stanie zmienić zakres wizualny i powstałą dynamikę mocy fotografii. Położona w pomniejszonym poziomie może zdziałać, że przedmiot Twojej pracy może być bardziej intensywny, w momencie gdy zwiększenie wysokości fotografowanego obiektu może często ograniczyć jego widoczność na fotografii.

Fotograficy, którzy wykonują fotografie natury częstokroć noszą wiele filtrów, które usprawniają sprecyzować odpowiednią ekspozycję bądź uzyskać efekt, jaki niełatwo jest osiągnąć w oprogramowaniu do edycji obrazów. Chociaż zdjęcia HDR i modyfikowanie ekspozycji w Photoshopie ograniczyły konieczność użytkowania odmian ND w terenie, stałe filtry ND a także filtry polaryzacyjne nadal mają ważne miejsce w torbie aparatu.

Jeśli posiadasz odrobinę dodatkowych pieniędzy, przekalkuluj zainwestowanie w kursy fotograficzne. Jest to idealna możliwość dla tych, którzy pragną w mgnieniu oka nauczyć się fotografowania od całkowitych profesjonalistów. Nie wszystko możemy wyuczyć się z internetu. Zawodowi fotograficy również korzystają z kursów, aby podnieść swoje kwalifikacje.

Dużo fotografów lubi zakładać wiele filtrów na końcówkę swojego obiektywu w celu uzyskania różnorodnych rezultatów, jednak miej na uwadze, że chociaż będzie to brzmieć wyjątkowo fascynująco, każda z nich zmniejsza dawkę oświetlenia wpadającego do migawki. Ażeby otrzymać najkorzystniejsze wyniki, wykorzystaj prawdopodobnie małej liczby filtrów.

W sytuacji wykonywania ujęcia grupowego, gdy zamierzasz wykorzystać trochę małej głębi ostrości, skup się na twarzy najbliżej oka obiektywu. Dotyczy to dodatkowo wykonywania zdjęć par, w jakich jedna osoba jest lekko przed drugą osobą. Multum razy popełniłem błąd, koncentrując się na osobie z grupy, która przebywa z tyłu, ale to zawsze powoduje, że zdjęcie wydaje się niewyraźne.

Advertisement
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s