Fotografia

Jak pozować do zdjęć?

W dzisiejszym tekście chciałbym omówić sprawę pozowania do zdjęć. Rzecz jasna jest to wątek opisywany już często na przeróżnych blogach. Natomiast chciałbym napisać coś z mojego punktu widzenia. Wielokrotnie bywa tak, że pojawiają się na sesji zdjęciowej osoby i już na starcie uważają, że są niefotogeniczni i nie spodziewają się rewelacyjnego rezultatu sesji. Ale później są zaskoczeni! Możecie mi uwierzyć, że wystarczy parę podstawowych porad, żeby nasze fotografie były naprawdę dobre. Najistotniejszy z nich to optymistyczne podejście!

Najlepiej umówić się z dłuższym wyprzedzeniem na sesję fotograficzną. Tym samym będziemy mieć czas, żeby odrobinę poćwiczyć pozowanie, nabrać pewności siebie a także wyeliminować stres. Oprócz mentalnego przygotowania się do sesji, trzeba zwrócić uwagę na przygotowanie naszego ciała. Nie mam na względzie tutaj jedynie o zabiegi pielęgnacyjne, jednakże w głównej mierze najnormalniej w świecie dobre wysypianie się. Opuchlizny pod oczami nie wyglądają ładnie na zdjęciach.

Zamów profesjonalną sesję ciążową na GoodChoice. Atrakcyjne ceny!

Jeżeli myślisz, że profesjonalna modelka w dowolnej pozie wypada na zdjęciach idealnie, to grubo się mylisz. Właściwe ujęcie to kwestia ułożenia się pod odpowiednim kątem w stosunku do obiektywu. W rzeczywistości każda osoba będzie mieć swój korzystniejszy i gorszy profil. Stań przed lustrem, praktykuj przeróżne pozy. Poproś kogoś, ażeby sfotografował Cię. Zauważysz w jakich pozach prezentujesz się najkorzystniej oraz który profil bardziej odpowiada Ci. A to już część sukcesu! Istotna wskazówka – ustawiając się do zdjęć, postaraj się aby jedna stopa i ramię były nieco wysunięte do przodu.

Nie należy koncentrować się tylko na naszym ciekawszym profilu. Wszak ważna bywa pełna postawa ciała. Szczególnie musimy wystrzegać bycia zgarbionym. Trzeba to podkreślić, żeby głowa była lekko podniesiona do góry. Nie będziecie mieć przez co niezbyt korzystnie wyglądającego podwójnego podbródka.

Należałoby też napomknąć o pewnej niezwykle ważnej rzeczy. Sprzęt fotograficzny ma taką cechę, że kumuluje znaczną ilość światła. Rzecz jasna, jeżeli nie będziemy mieć prawidłowo dostosowaną cerę, wyjdziemy najnormalniej w świecie źle na zdjęciach. Niestety codzienny makijaż nie będzie też pomocny. Potrzebne będzie stworzenie makijażu fotograficznego. W tym celu korzystniej zarezerwować makijażystkę. Należałoby dodatkowo pomyśleć nad fryzurą oraz stylizacją ubioru.

Chcesz zamówić profesjonalną wizażystkę na ślub? Tutaj masz kontakt.

Przechodząc do meritum jeszcze jedna wskazówka. Podczas sesji fotograficznej bądź najnormalniej w świecie sobą, wówczas wyjdziesz naturalnie na fotografiach, co zwykle jest całkiem fajne. Mnóstwo osób chce udawać kogoś innego, co najzwyczajniej widać na fotografiach, niestety w większości sytuacjach nie wychodzi to korzystnie.

Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s